BELGELER

LCIE / Bureau Veritas IEC 61215 ve IEC 61730
PV güneş modüllerimizin hepsi üretimden önce, üretim sırasında ve sonrasında sıkı kalite kontrollerine uyularak üretilmektedir. LCIE-Bureau Veritas tarafından IEC/61215 ve IEC / 61730 belgelendirmeleri ile test laboratuarlarında bu standartlara dayanılarak yapılan testlerden tüm panellerimiz başarıyla geçmiş ve her türlü tesisat için uygunluğunu kanıtlamıştır.

CE BELGESİ
5W ile 320W arasında güce sahip fotovoltaik güneş modelleri ürün yelpazemizin tümü CE standardına uygundur ve kendi sertifikalarına sahiptir.

Bağımsız performans yeterlilik raporu testleri
5W ile 320W arasında güce sahip Eastech Fotovoltaik güneş modüllerinin tümü, kataloğumuzda kullandığımız veri formuna uyguluklarını bağımsız laboratuar testleriyle kanıtlamıştır. CIEMAT - CENER - INTA - BV

IEC 61215

Modülün elektrik ve termal özelliklerini belirlemekte ve modülün belirli iklim koşullarına uzun süre maruz kalmaya dayanıklı olduğunu göstermektedir. Şu koşullara uygunluğu içermektedir:

• UV Işınları
• Ortam sıcaklığı ile nem farkı
• Fotovoltaik modüllerin eskimesine yol açan mekanik yükler (dolu, rüzgar emişi, rüzgar basıncı) ve kar koşulları (dağıtılmış yük).


CE

CE Markası, yani European Conformity çeşitli hizmet grupları veya endüstriyel ürünler için zorunlu bir Avrupa markasıdır. 93/68/EEC Direktifi ile desteklenmektedir. Avrupa Topluluğu tarafından düzenlenmiştir ve ürünlerin Avrupa Birliği Üye Devletlerindeki asgari yasal gerekleri ve teknik güvenlik koşullarını karşıladığına ilişkin üreticinin beyanını içermektedir.


IEC 61370

Fotovoltaik modüllerin güvenli bir elektriksel ve mekanik ömür temin etmelerini sağlamaya yönelik fotovoltaik modüllerin test gereklerini açıklamaktadır. Mekanik ve çevre gerilimlerine bağlı elektrik çarpması, yangın tehlikesi ve kişisel yaralanmanın önlenmesi ile ilgilidir. Test gereklerini tanımlamaktadır ve IEC 61215 veya IEC 61646 ile birlikte kullanılacaktır.

CENER


Ulusal Akreditasyon Kurumu (ENAC) tarafından akreditasyonu verilen ve Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından fotovoltaik modüllerin aşağıdaki standartlara göre test edilmesi için uygunluğu tanınan laboratuardır:

• Kristalin silikon modüller için IEC-61215.

• İnce film modüller için IEC-61646.

• Fotovoltaik Modüllerin Elektrik Güvenliği için IEC-61730.

• CPV’li (CPV) modüller için IEC-62108.


INTA


1989 yılında Avrupa Uzay Ajansı (ESA), uydularında kullandığı fotovoltaik güneş pilleri için INTA’nın Laboratuar belgelendirmesini seçerek SPASOLAB’ın (Uzay Güneş Pili Test Laboratuarı) kurulmasını sağladı. SPASOLAB’da uzayda kullanılacak fotovoltaik pillerin belgelendirilmesine ilişkin yoğun davranış testleri gerçekleştirilmektedir.


CIEMAT


Ciemat belgelendirmesi